2025 Autor: Isabella Gilson | [email protected]. Ostatnio zmodyfikowany: 2025-01-23 13:08
Wielu współczesnych ludzi próbowało bułki przynajmniej kilka razy. Prezentowane są w bogatym asortymencie - wegetariańskim, z rybami i owocami morza, więc prawie każdy znajdzie wśród nich opcję, którą by sobie życzył. Niestety, koszt nawet małego zestawu jest dość wysoki - osoba o przeciętnych dochodach oczywiście nie może ich zamawiać na co dzień. Przyjrzyjmy się przyczynom takiego kosztu, a jednocześnie poznaj koszt bułek.
Dlaczego bułki są tak drogie?
Zazwyczaj zadając to pytanie właścicielom lub pracownikom barów sushi, można uzyskać tylko niejasne odpowiedzi. Niektórzy twierdzą, że koszt rolek jest zbyt wysoki, aby gotowy produkt był tani. Inni twierdzą, że jest to skomplikowana procedura i wysoki profesjonalizm wysoko opłacanych kucharzy.
W rzeczywistości jednak koszt rolek jest znacznie niższy niż mogłoby się wydawać - udowodnimy to nieco później.
Tak, a gotowanie nie wymaga szczególnego profesjonalizmu - wystarczy obejrzeć kilka filmów w Internecie, aby zrozumieć wszystkie tajniki tegoumiejętność.
Poza tym, kupując ten orientalny obiad, nie można powiedzieć, z jakich specjalistów robią bułki. A gotując w domu masz pewność wysokiej jakości i świeżości wszystkich składników, a także czystości podczas pracy.
Dlatego możemy śmiało powiedzieć, że wysoki koszt ulubionego przysmaku wynika po prostu z dużego popytu, który zgodnie z prawem kapitalizmu podnosi ceny nawet najtańszych towarów.
Obliczanie kosztów filadelfijskich rolek
Philadelphia rolls są uważane za jedne z najsmaczniejszych i jednocześnie pięknych na świecie. Nic dziwnego – wszak do gotowania używa się największej ilości czerwonych ryb. Ponadto znajduje się nie wewnątrz, ale na zewnątrz, co nadaje kolacji szczególnego uroku.
Wymyślmy więc dla nich uczciwą cenę.
Na początek przestudiujmy karty technologiczne rolek z Filadelfii, aby znaleźć składniki, z których się składają. Do przygotowania jednej porcji (standard, osiem sztuk) potrzebne będą wodorosty nori, ocet, ryż, lekko solony łosoś i serek Philadelphia. Taka porcja będzie kosztować 250-400 rubli przy zamówieniu na dostawę, aw czcigodnych restauracjach koszt może być jeszcze wyższy. Ale jaki jest koszt filadelfijskich rolek? Obliczmy cenę wszystkich składników. Jako gwarancję przyjmiemy cenę powyżej średniej - w końcu może się ona znacznie różnić w zależności od sklepu i miasta zakupu.
- Jeden arkusz nori - 5rubli.
- 30 gramów ryżu - 5 rubli.
- 20 gramów łososia - 10 rubli.
- 16 gramów sera Philadelphia - 17 rubli.
- 5 gramów octu - 1 rubel.
Więc ile kosztuje zakup wszystkich składników potrzebnych do przygotowania porcji filadelfijskiej bułki? Jak pokazują obliczenia - 38 rubli. Co więcej, cena może być o kilka rubli niższa, jeśli kupujesz produkty w hurtowniach. Ale nawet w tym przypadku koszt jest 6-10 razy niższy niż w niedrogim sklepie. Oczywiście trzeba tu dodać różne przyprawy i elementy – porozmawiamy o nich później – ale w każdym razie różnica jest bardzo wyraźna.
Uczta na bułkach z ogórkiem
Ale osoby zainteresowane tanimi bułeczkami często zamawiają japoński przysmak nadziewany ogórkiem - kappa maki. Tak, nie mogą pochwalić się takim pięknem, wyrafinowaniem czy smakiem jak „Kalifornia”. Ale koszt jest znacznie niższy. Zwykle porcja sześciu sztuk kosztuje około 60-100 rubli. Znacznie tańszy niż powyższa opcja. A ile będzie kosztował zakup wszystkich składników do późniejszego gotowania w domu?
Jedna porcja wymaga liści nori, ryżu, ogórka i octu. Jaka będzie cena komponentów?
- Jeden arkusz norii - 5 rubli.
- 15 gramów ryżu - 3 ruble.
- 7 gramów ogórka - 1 rubel.
- 5 gramów octu - 1 rubel.
Okazuje się więc, że porcja sześciu kappa maki kosztuje w sumie 10 rubli! I w ten sam sposób zmniejszają się koszty - około 6-10 razy. Inawet najbardziej oszczędna osoba może sobie pozwolić na zafundowanie sobie takiej kolacji.
Wyposażenie opcjonalne
Ale może dodatkowy sprzęt potrzebny do gotowania i jedzenia ma wysoki koszt? Zastanówmy się, co jest wymagane.
Oczywiście przede wszystkim - chińskie kije. Jeśli kupisz najtańsze, jednorazowe, kosztują około 5 rubli za parę. Ale można kupić dobrze wykonane, pokryte obrazami. Kosztują kilka razy więcej, ale zwykle są używane wielokrotnie.
Mata do robienia bułek ma również śmieszną cenę - nie więcej niż 100 rubli. Przed użyciem warto założyć plastikową jednorazową torbę, aby się nie zabrudziła. Nie będzie przeszkadzać w pracy.
Na koniec do dostawy wykorzystywane są specjalne pojemniki. Nie są sprzedawane na sztuki, ale przy zakupie hurtowym kosztują nie więcej niż 5 rubli za sztukę. Oczywiście podczas przygotowywania i spożywania w domu nie są wymagane żadne pojemniki.
Problem z małymi porcjami jedzenia
Jedynym problemem, który może pojawić się w domu, są duże porcje przypraw i sosów. Na przykład imbir, wasabi, sos ostrygowo-sojowy, kawior tobiko i wiele innych. Do przygotowania i podania potrzeba tylko kilka gramów. A w takich ilościach po prostu nie da się ich kupić - trzeba kupić wszystko w dużych porcjach. Fajnie, że w lodówce większość produktów można przechowywać miesiącami bez szkody dla siebie.
Kiedy kupiłeś wszystko, czego potrzebujesz, możesz regularnie zadowalać siebie i swoich bliskich bułkami i sushi, bez ponownego wydawania pieniędzy.
Wniosek
Z powyższego możemy śmiało powiedzieć - koszt rolek jest dość niski. A ceny są zawyżone po prostu przez zamiłowanie do tego egzotycznego dania. Gotowanie w domu jest więcej niż uzasadnione.
Zalecana:
Z czym zrobić chleb pita? Nadzienia do bułek Lavash: wybór składników, porady kulinarne
Bułki lawaszowe od dawna uważane są za doskonałą przekąskę zarówno na codzienne, jak i świąteczne stoły. W ten produkt mączny pakuje się różne kombinacje produktów. Dlatego wiele osób zastanawia się, z czego zrobić chleb pita. Nadzienie może być prawie dowolne
Z czym robić bułki? Pyszne nadzienia do bułek: przepisy kulinarne
Domowe sushi i bułki już dawno przestały być czymś dziwacznym. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że do ich przygotowania trzeba będzie dużo kupić. Ale większość składników jest potrzebna w bardzo małych ilościach (nasiona sezamu, sos chili itp.). Ponadto główne składniki (ryż, ocet i nori) można przechowywać przez długi czas. Otrzymujesz więc 4-6 domowych porcji w cenie jednej restauracji. Z czym zrobić bułeczki i jak je ugotować?
Z czym można robić bułki? Nadzienia do bułek: przepisy kulinarne
Aby cieszyć się delikatnym i pikantnym smakiem, nie trzeba szukać placówki, w której bułki będą świeże i smaczne. Możesz zrobić je sam w domu! Jak zrobić bułki w domu - tanio, ale bardzo smacznie? Porozmawiajmy teraz
Jakie pokarmy zawierają magnez i dlaczego tak ważne jest ich regularne spożywanie?
Częste zaburzenia rytmu serca, skurcze i skurcze mięśni mogą być pierwszymi oznakami niedoboru tego pierwiastka śladowego. Aby temu zapobiec, musisz wiedzieć, które pokarmy zawierają magnez w ilości wystarczającej do normalnego funkcjonowania organizmu
Przepis na bułki waflowe w gofrownicy. Nadzienie i ciasto na bułki waflowe
Jeśli spróbujesz upiec bułki według przepisów opisanych w artykule, próbując za każdym razem z różnymi rodzajami śmietany, to w każdym razie będzie twoja ulubiona opcja, która będzie używana najczęściej